باحضور وزیر نیرو انجام شد: افتتاح دونیروگاه خورشیدی ۱۰مگاواتی و مراسم آغاز احداث یک نیروگاه خورشیدی ۳۰ مگاواتی در استان یزد

همزمان با سفر وزیر نیرو به استان یزد و با حضور معاون وزیر و ریاست سازمان ساتبا، مدیر عامل توانیر، مدیران استانی صنعت برق در استان، استاندار یزد و جمعی از مقامات و مدیران استانی، آغاز عملیات احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۳۰ مگاوات و افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر در مهریز یزد انجام شد. همچنین با حضور مقامات مذکور، نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پژواک عمران که در اردکان احداث گردیده نیز افتتاح شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ساتبا در حال حاضر ۴ نیروگاه خورشیدی مگاواتی و  ۲۰۲ واحد نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک به مجموع ۳۴,۵ مگاوات در استان یزد در حال بهره برداری است. استان یزد بدلیل دریافت میزان بالای تابش خورشیدی یکی از بهترین استان های کشور برای احداث نیروگاه های خورشیدی می باشد. بدلیل ویژگی بارز این نیروگاه ها که بیشترین تولید ‌آنها تطابق با زمان اوج مصرف برق در فصل تابستان دارد، برای مناطق مرکزی کشور که همچنین دارای چالش جدی کمبود آب می باشند، راهکاری مناسب والبته ضروری برای تامین برق محسوب می شود.

این گزارش می افزاید نیروگاه های مذکور از طریق عقد قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر با سازمان ساتبا احداث گردیده، که این فرایند کماکان در حال انجام بوده و سرمایه گذاران و متقاضیان احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در سراسر کشور می توانند از طریق مراجعه به وب سایت سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق به ادرس: www.Satba.gov.ir نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند.
این امکان همچنین برای نیروگاه های خورشیدی مقیاس کوچک از طریق مراجعه به شرکت های توزیع نیروی برق و در سراسر کشور فراهم می باشد.